Podporná skupina

Podporná skupina dojčenia – to sú pravidelné stretnutia dojčiacich mamičiek, nastávajúcichPodporka_09_2012_1 mamičiek, ale vítaní sú aj oteckovia a všetci priaznivci dojčenia. Ich cieľom je vzájomne sa podporovať, informovať, radiť ohľadne dojčenia našich ratolestí a zároveň zdieľať radosti, prípadné starosti a situácie, ktoré s dojčením zažívame.

Je to príležitosť sledovať dojčenie detí rôzneho veku, spoznať iné mamičky s deťmi, poradiť sa o tom, čo vás práve zaujíma s certifikovanou laktačnou poradkyňou aj inými dojčiacimi mamičkami, ale aj oddýchnuť si a “pokecať si”, kým sa deti spolu vyhrajú. Súčasťou každého stretnutia je aj krátka prednáška na rôzne témy súvisiace s dojčením, napríklad Dojčenie a užívanie liekov, Zavádzanie príkrmov, Pravdy a mýty o dojčení a mnohé ďalšie.

Pohodová neformálna atmosféra, nové priateľstvá, zábava pre detičky a oddych pre mamičky – to všetko je podporná skupina dojčenia.

Na skupine sú vždy k dispozícii aj šatky a ergonomické nosiče, je možnosť si vyskúšať viazanie šatky a poradiť sa o nosení detí.

Okrem dojčenia a nosenia sa často rozprávame aj o látkovaní, bezplienkovaní, vzťahovej výchove, spaní a uspávaní a o mnohom ďalšom.

Milé mamičky, v tejto sezóne sa mi nepodarilo zabezpečiť priestor v HAPPY v hodinách, ktoré nám vyhovujú pre stretnutia podpornej skupiny. Keďže mi však mnohé píšete, že máte záujem sa stretávať, rozhodla som sa pokračovať v podporkách momentálne v domácom prostredí. Na stretnutia sa prosím záväzne prihláste v udalosti na facebooku kliknutím na “zúčastním sa” alebo emailom vnaruci(@)gmail.com Podporka sa uskutoční sa v počte min 3, max. 8 účastníčok + deti. 

Pridajte sa k nám aj virtuálne na Facebooku: Podporná skupina dojčenia v Stupave